خدمات رنگ کوره ای (رنگ الکترواستاتیک)

رنگ کوره ای و یا رنگ الکترواستاتیک چیست؟

رنگ آمیزی قطعات فلزی زمانی مورد توجه قرار گرفت که در مجاورت سرما ، گرما و یا رطوبت قرار میگرفتند دچار خوردگی و زنگ زدگی میشدند . همچنین زیبایی نیز به قطعه می داد .

در ابتدا رنگ آمیزی با دست انجام میشد که سهولت در آموزش و انجام و هزینه پایین آن باعث شد تا به سرعت فراگیر شود ولی کیفیت پایین و همچنین احتمال نفوذ آب و رطوبت و ریزش رنگ ( یا شر کردن رنگ ) باعث شد تا صنعتگران به فکر رنگ آمیزی با روش دیگری باشند تا علاوه بر کیفیت بالا از خوردگی و زنگ زدگی قطعه جلوگیری کند ، از همین رو در سالهای ۶۰ میلادی رنگ آمیزی با حرارت که ترکیب اکسترود و حرارت بود کشف شد و رنگ الکترواستاتیک نامیده شد که در صنعت به آن رنگ کوره ای نیز گفته می شود .

ویژگی های رنگ کوره ای ( رنگ الکترواستاتیک )

پخت رنگ باعث می شود تا رنگ به خورد فلز برود و از نفوذ سرما و آب و رطوبت جلوگیری کند واز کیفیت بالایی برخوردار است و زیبایی و یک دست بودن آن باعث جلا پیدا کردن فلز می شود .

کوره های رنگ یا همان خشک کن های رنگ در یک فضای محصور به کمک حرارت یا گرما باعث می شود رنگ پخته شود یا همان چسبیدن رنگ یا خشک شدن رنگ بر روی قطعه می شود .

انواع رنگ کوره ای یا رنگ الکترواستاتیک

رنگ کوره ای پودری ، رنگ کوره ای مایع

به صورت کلی ۲ دسته کوره رنگ وجود دارد که عبارتند از :

۱ - رنگ کوره ای پودری که توسط ارت الکتریکی و پاشش رنگ بر روی قطعه و سپس با انتقال حرارت یا پخت قطعه ، رنگ دار می شود .

۲ - رنگ کوره ای مایع که فلز درون فضایی که رنگ مایع در آن قرار دارد می رود و سپس با انتقال حرارت رنگ دار می شود .

در ۲ حالت بالا رنگ با کیفیت بالا و نفوذ پذیری بسیار کم رطوبت ، مورد استفاده صنعتگران قرار میگیرد ولی رنگ کوره ای پودری یا همان رنگ الکترواستاتیک روش بهتری برای رنگ آمیزی قطعات هستند چرا که قیمت رنگ کوره ای پودری نصبت به رنگ کوره ای مایع به صرفه تر است و همچنین آسیب کمتری برای محیط زیست و کارگران دارد و دفع ضایعات آن برای محیط خطر کمتری دارد .

کوره های رنگ یا همان خشک کن های رنگ در درجه حرارت معین و یک فضای محصور به کمک گرما و حرارت، باعث پخته شدن رنگ و یا چسبیدن و خشک شدن رنگ بر روی قطعه می گردد.

انواع روش رنگ کوره ای پودری یا رنگ پودری الکترواستاتیک

به طور کلی ۴ روش برای رنگ کوره ای پودری روی فلزات وجود دارد که نحوه ی رنگ شدگی و پخت آنها با هم متفاوت است

رنگ آمیزی به روش پیش گرما

در این روش کوره رنگ در درجه حرارت معینی قرار میگیرد و سپس رنگ الکترواستاتیک با تفنگی مخصوص روی قطعه اسپری می شود ، در این روش قطعه چسبندگی بالایی به خود میگیرد که همین امر موجب بالا رفتن مقاومت رنگ در برابر جدا شدن و خراشیدگی می شود .

رنگ آمیزی به روش پس گرما

این روش رنگ کوره ای متضاد روش پیش گرما است ، این چنین که ابتدا رنگ کوره ای الکترواستاتیک به روی قطعه فلزی پاشش می شود سپس در کوره رنگ و در معرض حرارت قرار میگیرد و رنگ پخته می شود ، بیشتر رنگ کوره ای موجود در بازار به این روش انجام می شود چرا که آسانی در آموزش و اجرا و همچنین زمان کمتری میبرد .

رنگ آمیزی به روش مشعل پاش 

در این روش کوه رنگی وجود ندارد چرا که رنگ و حرارت هم زمان از طریق تفنگی به روی قطعه قرار میگیرد ، از عیوب این روش به دلیل حرارت پایین رنگ از چسبندگی پایینی برخوردار است .

رنگ آمیزی به روش مادون قرمز 

این روش به دلیل اندازه های بسیار بزرگ قطعه و نبود کوره های الکترواستاتیک با ابعاد بسیار بزرگ ابتدا قطعه با دستگاه پاشش رنگ پودری رنگ آمیزی می شود و سپس زیر لامپ مادون قرمز قرار میگیرد تا رنگ مقاومت خود را به دست بیاورد ، این روش به دلیل هزینه پایین و زمان کم برای قطعات بزرگ مانند مخزن های نفت مقرون به صرفه است .

ضخامت رنگ کوره ای پودری یا ضخامت رنگ الکترواستاتیک

ضخامت رنگ کوره ای پودری یا به عبارت دیگر ضخامت رنگ الکترواستاتیک به عواملی همچون نوع رنگ ، فاصله پاشش تفنگی دستگاه پاشش رنگ تا قطعه ، ولتاژ دستگاه ، سرعت پاشش روبات ، درجه حرارت کوره رنگ ، محیط مناسب بستگی دارد ، معمولا ضخامت رنگ کوره ای از ۲۰۰ میکرون تا ۳۰ میکرون وجود دارد .

قیمت رنگ کوره ای پودری

قیمت رنگ کوره ای الکترو استاتیک به رنگ آن بستگی دارد ، در بازار چند درجه رنگ وجود دارد ، رنگ های درجه ۱ پودری : در این نوع ، رنگ ها با مواد اولیه مرقوب و درجه ۱ ساخته می شود که همین امر موجب می شود تا رنگ بعد از پخت بسیار شکیل شود وبه اصطلاح گل های رنگ باز شود شرکت هایی مثل رنگ کوره ای پوشش فام و رنگ کوره ای باژاک از این نوع هستند ، رنگ درجه ۲ : این نوع رنگ ها معمولا از مواد اولیه با کیفیت پایینی ساخته می شود که بعد از مدتی قطعه تغییر رنگ می دهد ، رنگ درجه ۳ : این نوع رنگ ها معمولا از ضایعات رنگ های درجه ۱ و ۲ ساخته می شود و کیفیت بسیار پایینی دارند . 

قیمت رنگ کوره ای به فلز مورد نظر و ابعاد آن نیز بستگی دارد ، متاسفانه رقابت نا درست در خدمات رنگ کوره ای در بازار موجب شده بعضی از همکاران از رنگ هایی درجه ۲ و۳ استفاده کنند که قیمت بسیار پایینتری نصبت به رنگ درجه ۱ دارد .

گروه صنعتی پارسه با خط رنگی مجهز و به روز وشست وشوی مهندسی قطعه مانند اسید شویی و همچنین کارکنانی مجرب ، با استفاده از رنگ های درجه ۱ بازارو با ظرفیت ۸ متری کوره رنگ در جهت رفاه مشتریان عزیز تمامی کاره های رنگ شده ی این شرکت را ۱۰ سال گارانتی میکند .

تمامی خدمات رنگ کوره ای ( رنگ الکترواستاتیک ) خود را به ما بسپارید . 

 

تصویر محصول
خدمات رنگ الکترو استاتیک
خدمات رنگ کوره ای
رنگ الکترو استاتیک
رنگ کوره ای
رنگ الکترو استاتیک و رنگ کوره ای
رنگ کاری فزات
رنگ پودری
رنگ پودری کوره ای

افزودن دیدگاه جدید

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
2 + 7 =
این سوال ساده را پاسخ دهید. مثلا 1+3 می شود 4
نوع خدمات
رنگ کوره ای رنگ الکترو استاتیک
نوشته اسلایدر

خدمات رنگ کوره ای ( رنگ الکترواستاتیک ) با ظرفیت ۸ متری وخط رنگ به روز

رنگ کوره ای سمباده ای ، رنگ کوره ای چرمی ، رنگ کوره ای ساده ، رنگ کوره ای چکشی و انواع رنگ های الکترواستات کوره ای